W sobotę, 15 października 2016 roku, Polska Szkoła imienia Fryderyka Chopina w Palatine świętowała Polonijny Dzień Dwujęzyczności. Z tej okazji nauczycielki uczące w klasach bilingual przygotowały wystawę “Nasze polskie dziedzictwo”. Program bilingual istnieje w Szkole F. Chopina już od ponad dwudziestu lat. Założył go śp. Wiktor Barczyk, długoletni dyrektor i założyciel szkoły. Program cieszy się coraz większym powodzeniem. 20 lat temu istniały tylko jedna klasa bilingual, teraz jest ich siedem.
Celem wystawy było przybliżenie uczniom bogactwa kulturowego, narodowego i religijnego Polski. Wśród eksponatów znalazły się symbole narodowe, stroje ludowe, zdjęcia miast polskich i ich zabytków, albumy, książki. Uczniowie klas bilingual przygotowali plakaty naukowe o miastach Polski i wielkich Polakach, które również znalazły się na wystawie. Urozmaiceniem były krótkie filmiki o Polsce. Wystawa cieszyła sie ogromnym zainteresowaniem. Odwiedziły ją wszystkie klasy. Inną formą obchodów Dnia Dwujęzyczności były dyskusje w klasach o tym, jak ważna jest znajomość języka polskiego, polskiej kultury i historii. Wielu uczniów ubrało się tego dnia na biało-czerwono lub ludowo.
Wystawa była ucztą dla duszy, a pyszne polskie pączki sprzedawane przez członków Zarządu Szkoły były ucztą dla podniebienia.
W lokalizacji w Buffalo Grove wszystkie klasy uczyły się śpiewać piosenkę pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem” i miały pogadankę pt. „Dlaczego warto rozmawiać po polsku?”
Wanda Antczak i Ewa Górski