Juliet Koszelak, 17 lat – absolwentka Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Zbigniewa Herberta w Copiague, NY. Juliet od kilku lat angażuje się w różnego rodzaju akcje promujące język, kulturę i tradycje Polski. Od 3 lat zaangażowana jest w organizację Polonijnego Dnia Dwujęzyczności na terenie Long Island. Bierze udział w uroczystościach organizowanych przez lokalną organizację Polonia of Long Island, Inc. (Dzień Dziedzictwa Polskiego), pomaga przy organizacji różnych konkursów i zabaw dla dzieci polonijnych. Kilkakrotnie współprowadziła uroczystości w Polskim Domu Narodowym w Glen Cove.
Juliet jest bardzo ambitna i z entuzjazmem realizuje zamierzone cele i plany. Wielokrotnie miałam okazję obserwować Juliet podczas zajęć z młodszymi dziećmi i jestem przekonana, że jest doskonałym Ambasadorem Dwujęzyczności!”
Marta Wesolowski, nauczycielka Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Zbigniewa Herberta w Copiague, NY
Juliet uczestniczyła w koloniach „Wakacje po Polsku”-Pułtusk 2016 i koloniach „Śladami Kopernika” – Ukta 2017.
Poznałam Juliet kilka lat temu koordynując proces kwalifikacyjny dzieci i młodzieży polonijnej z USA na letni wypoczynek w Polsce. Zawsze można było na niej polegać, nie odmawiała pomocy innym, uczciwa i prawdomówna. Była zawsze przygotowana do zajęć z języka polskiego. Miała w sobie dużo samodyscypliny, pokazała, że jest zdolna i błyskotliwa. Nie brakowało jej wiary we własne siły i możliwości. Świetnie asymilowała się w grupie wykazując cechy lidera i głowę pełną pomysłów.”
Aneta Matyszczyk, koordynatorka kolonii dla młodzieży z USA
Jestem bardzo dumna z tego, że potrafię posługiwać się dwoma językami. W 2018 roku z okazji obchodów IV Dnia Dwujęzyczności oraz w związku z tym, iż rok 2018 jest także Rokiem Zbigniewa Herberta, przygotuję w polskiej szkole ulotki – ciekawostki o życiu i twórczości poety, ulotki na temat Klubu Szkół Herbertowskich, do których należy nasza szkoła w Copiague, NY, w młodszych klasach przeprowadzę konkurs układania portretu Herberta (puzzle, konkurs na czas). Natomiast podczas obchodów Polonijnego Dnia Dwujęzyczności przeczytam wiersz poety „Pudełko zwane wyobraźnią”, nad którym potem uczniowie będą pracować (tekst wiersza będzie miał luki, które uczniowie będą wypełniać brakującymi wyrazami).”